Co stojí za to I. - paletky očních stínů/ My favourite Eye shadow palettes

Konečně jsem se dostala k sepsání dlouze avizovaného příspěvku o paletkách očních stínů u kterých nelituji toho že jsem si je koupila a nemít je, asi bych si je koupila znova.  Narovinu také říkám, že to co dnes představím nemusí, vzhledem k relativně úzké barevné škále, vyhovovat každému, ale je to výsledek mé snahy vlastnit takové paletky, které budou v teplých barvách a budou se vzájemně doplňovat. Každá reprezentuje odlišný přístup kosmetických firem k více či méně neutrálním očním stínům. Některé mají odlišnou, něčím zvláštní konzistenci, kterou obvykle u levnějších značek nenajdete, případně jsou tak snadno kombinovatelné, že stačí mít "jen" paletku a máte vše co potřebujete  Byť musím přiznat, že v běžném provozu spíše používám kombinaci krémových stínů a monostínů, než že bych používala paletky, jen na cestách, to upřednostním paletky. Pří samotném nákupu se řídím několika pravidly:
 • Kupuji jen ty paletky, u kterých jsem si jista, že budu používat většinu odstínů
 • Preferuji paletky obsahující jeden typ produktu. Mám spíše psychologický problém u těch kombinovaných, kvůli čištění. Klidně to přiznám, jsem z těch co musí mít vše čisté, jako že pudrové částečky ulpí v krémovém produktu, spolehlivě spustí OCD.   
 • Před nákupem přemýšlím, jak doplní stíny co mám doma, jestli se nebudou barvy moc opakovat. 
 • Pokud možno před nákupem zkouším na štětec, což platí hlavně u Diora a Chanela. Ne vždy totiž platí drahá paletka = skvělá kvalita, šunty mají ve své nabídce i drahé značky.  
Tak a teď se dostáváme k tomu, proč si myslím, že se vyplatí zainvestovat a to nejen do paletky, ale dražších produktů obecně? Za své peníze chci, pokud možno, bezchybný produkt. Tedy - bude mít nejen pěknou barvu, ale i fenomenální pigmentaci, jemnou konzistenci, dlouhou výdrž na oku a bytelný obal. Z vlastních nákupů jsem se poučila, že v případě "značkové" dekorativky je větší šance, že budou splněny nároky na kvalitu a já budu déle spokojená. Protože kosmetika není něco, co potřebujete, ale co chcete.
Je fakt, že i mezi levnějšími výrobky najdete kvalitní kusy, ale protože je to článek o kosmetice do které se vyplatí investovat, není to "budget friendly" varianta. Ale pokud přeci jen hledáte levnější alternativy, dobrou zkušenost mám s paletkami značek Sleek (velmi slušný poměr kvality a ceny), Catrice (je to sice kus od kusu, ale jsou v testerech v Rossmanovi, takže je lehké si vybrat) a Wet n Wild (Silent treatment a Walking on the Eggshels považuji za jedny nejpovedenějších paletek ze své cenové kategorie a má je Plum v eshopu, jen se zatraceně rychle spotřebují). Bohužel v levných vodách častěji narazíte na šunty, takže palec dolů získávají nejlevnější stíny ELF Brightening eye palettes (nákup - testování - koš), noční můrou byly absolutně nebarvící NYC. Přes to vše ale trvám na tom, že když budete hledat,  seženete i drahou dekorativku za slušný peníz. Sezónní Marionnaud, případně blogsale, atd., atd. Chce to jen hledat a hlídat.  
Vezměme si "moje" paletky pěkně po řadách. Navrchu vlevo je proslavená URBAN DECAY NAKED, asi nejopěvovanější a nejkopírovanější paletka současnosti. Myslím, že pro začátečníky se opravdu vyplatí. Ne že by byla obzvlášť neutrální, na to obsahuje velké množství lesklých a třpytkatých odstínů, ale pigmentace všech je nadprůměrná a barvy snadno kombinovatelné. Používám ji hlavně na cesty, na normální líčení mi přijde nadměrně metalická.
Skvělé je, že můžete volit ze dvou variant Naked - klasické teplé Naked /celou recenzi najdete tady/ a studenější Naked 2 /celou recenzi najdete tady/. Pro mě je rozdíl mezi Naked a Naked 2 docela velký, byť se některé stíny se opakují. Pro milovníky dramaičtějších líčení má UD nově v nabídce paletku Smoked, případně existují Book of Shadows, nebo menší sezónní paletky. Nejlevnější jsou USA, ale k dostání jsou i na HQ hair /UK/.
Stíny: Urban Decay Naked  Paletka obsahuje 12 stínů, od slonové kosti po ocelovou modrou, nejraději mám prvních pět stínů a hnědý Darkhorse. Řekla bych, že asi tak polovina odstínů rozhodně nejsou "nahé", teplé, ano, ale spíše dramatické. Na to že ji používám téměř dva roky je pořád jako nová, téměř neubývá.
Obal: Papírový, potažený imitací sametu,  lapač prachu par excelence, nejde vyčistit. Ale celkově je paletka skladná, neobsahuje žádné zbytečnosti, všude se vejde a vydrží i pád z výšky na dlaždičky (několikrát) a na cesty mi přijde úplně ideální
Stojí za to? Rozhodně ano, především pro ty co "začínají" - vyplatí se investovat. Navíc, zkuste si někdy propočítat gramáž v porovnání s levnými napodobeninami.
Shiseido Luminizing Satin Eye Color Tria zůstávají ve stínu provařenějších značek, přitom se jim kvalitou vyrovnají. Na druhou stranu máte ve slevách větší šanci ulovit paletku Shiseida, než třeba Guerlain, že ano, což vnímám jako velké plus. Vůbec Shiseido dekorativku používám moc ráda, jejich rtěnky patří mezi mé favority, krémové stíny jsou celodenní držáky, ale právě u paletek je podle mě problém v barevné škále, která se moc nehodí pro český trh. Řekněte kolik žen nad 30, cílová skupina značky, si koupí paletku Tropicalia, těžce "ejtýs" kombinace růžové, žluté a zelené, nebo Boudoir v růžové, růžové a růžové? Troufám si tvrdit, že to nebude vysoké číslo, ale pokud se zastavíte u jejich stojanu v parfumerii, nebudete litovat, po chvíli zkoumání zjistíte, že Shiseido má i neutrální odstíny a hlavně řada jejich výrobků mívá zajímavé konzistence.
Stíny:   Shiseido Luminizing Satin Eye Color TrioOR 302 neboli Fire, téměř dokonalou kombinaci pro smokey eyes i proto, že neobsahuje čistě černou, ale šedo-černou, barvu dýmu, tj. popelavě šedou a ohnivou oranžovou /samostatnou recenzi najdete TADY/. Tria mají neobyčejně měkkou konzistenci, jemný lesk a přitom jsou skvěle pigmentované. To co vidíte v panu, skutečně nanesete jak prstem, tak štětcem, i výdrž je bez primeru standardní, nepočítejte s celodenním perfektním nalíčením, mají tendenci nenápadně mizet (naštěstí panda efekt nehrozí).
Obal: Klasický plastový od Shiseida, zbytečně velký (vzhledem k širokému prostoru pro štětečky), ale lehký a skladný.
Stojí za to? Pokud si vyberete v barevné škále pak rozhodně ano, vyplatí se investovat.
Edward Bess je značka nedostupná v ČR, ale dostupná na Zunetě ke které mám rozporuplný vztah. Jejich výrobky jsou skvělé, ale drahé a mají podprůměrné obaly. Vedena touhou značky vyzkoušet, jsem koupila paletku Berry Chic obsahující v jedné řadě voskovou tvářenku, rozjasňovač, čtyři stíny a dva lesky a to jsem neměla dělat. Zatímco k produktům na tváře a rty nemám výhrad, lesky jsou slabé místo. Jsou kvalitní, ne že ne, spíše voskové, než lepivé konzistence, ale jsou velmi výrazně parfemované (i po téměř 10 měsících parfemace stále neochabuje), veškerý prach (smítka, stíny, atd.) se nalepí na horní vrstvu. Ne že by to vadilo používání, ale já jsem maniak co nesnáší "špinavé" paletky.
Stíny:  Edward Bess Berry Chic - jak už název napovídá, jedná se o odstíny bobulovitých plodů, pokud se zaměřím na samotné oční stíny, kvarteto obsahuje slonovou kost, bledince růžovou, vínovou s jemným shimmerem a teplou hnědou. Jsou spíše sušší konzistence, prášivé, rychle mizí. Výborně ses s nimi pracuje a opravdu mi vydrží bez báze celý den. Celou recenzi paletky najdete TADY.
Obal: Upřímně? No, za tu cenu, kterou si o EB říkají (já platila 42 GBP, nyní už je na Zunetě za 55 GBP) by si Edward Bess měl víc hlídat kvalitu obalu. Ano, paletka je skladná a má kvalitní štětečky (jedny z mála, které na aplikaci opravdu používám) a dostatečně velké zrcátko, ale zavírání nedoléhá. Mám i separátní rozjasňovač a má krapet rozviklaný obal. Důvodem jsou časté přesuny výroby do různých exotických krajin /Tchaiwan, Čína/, což má za následek kolísavou kvalitu obalů.
Stojí za to? Hmm, stíny samy o sobě, za tu cenu - spíš ne, ALE těm, kteří chtějí vyzkoušet produkty Edward Bess spíš ano.  Paletka jako celek je opravdu povedená, barvy jsou snadno použitelné, dobře sladěné a výsledek decentní, nejlepší je rozjasňovač a multifunkční líčidlo na rty a tváře, které po dopotřebení určitě znovu (separátně) koupím. 
Yves Saint Laurent Pure Chromatics jsou stíny, které jsou určené pro aplikaci nasucho i navlhko. Kombinace mají pěkné i když zrovna tato je poněkud nesourodá, dohromady jsou nepoužitelné i když třeba sofistikovaný přístup YSL k trendu colorblocking. Zasucha jsou spíše shimmerové, růžové a zelené, jsou dominantní třpytky, až zamokra začíná ta správná legrace. Promění se v metalickou texturu se kterou se dá krásně kouzlit. Co se týče konzistence jsou chromatiky jedny z nejzajímavějších stínů co znám.
Stíny:  YSL Pure Chromatics číslo 6je kombinace tmavé fialové, která je spíše matná, cukrkandlově růžové s výrazným stříbřitým nádechem /sama o sobě mi nesluší/, bledě zlaré a nádherné olivové s velmi bohatým shimmerem. Pracuje se s nimi skvěle nasucho i navlhko, paletka má speciální průduchy, které umožňují rychlejší schnutí.  
Obal: Zlatý, jako kolotočářsky zlatý, padáte do mdlob a předstíráte že nevidíte jak rychle získáte kompletní sérii otisků. 
Stojí za to? Spíš ano, pokud si vyberete vhodnou barevnou kombinace. Jedinou nevýhodou je, pokud sledujete data spotřeby na kosmetice u těchto paletek je to jen 6 měsíců, což při vyšší pořizovací ceně není nic extra.
Chanel Enigma je moje srdcová záležitost i když musím přiznat, že zapečené paletky od Chanela často bývají velmi na štíru s pigmentací a myslím, že cena obvykle neodpovídá kvalitě. Ale je to Chanel, tak jim to řada lidí odpustí.
Stíny: Chanel Enigma je tmavě fialová, mauve, a neobvyklá hnědá se stříbrnými odlesky a světle růžová. Je tu trochu problém s poněkud horší pigmentací. Takový ten poloprůhledný závoj s jemnými třpytkami, který ovšem vypadá přirozeně a luxusně. Její krása ovšem více vynikne při nanesení zamokra. Teprve nanesené navlhčeným štětcem získáte bohaté barvy, jaké jsou na swatchi. Pracuje se s nimi lehce, jsou krásně roztírat do ztracena a hlavně kombinace barev je pro mne jako dělaná
Obal: Co dodat, klasický Chanel, černý plast e bílé céčkové logo. Buď ho milujete, nebo nesnášíte.
Stojí za to? Pokud chcete zrovna Chanel a vyberete pigmentovanou paletku, spíše ano. Ale, přijde mi, že asi tak 30% stínů z těchto zapečených paletek je dostatečně pigmentovaných. Musím říct, že to svoji mám ji z UK a mám pocit, že má lepší konzistenci, než ty které jsou k dostání u nás. Ještě zajímavější jsou pak americké verze, které mají jiný tvar a dokonce větší gramáž než ty evropské.
A teď k Diorovské sekci, dost často se na internetu píše, jejich stíny jsou nic moc, obaly hnusné, pigmentace mizerná. S čímž tak trochu nesouhasím, jasně, je tu podobný problém jako s Chanelem, dokonale pigmentované kusy musíte hledat, ale když je najdete, bývají fakt dobré. Raději mám jejich paletky se shimmerovými stíny a tria, než monostíny.  Mám aktuálně tyto tři.
Vloni byla na trh uvedena řada Dior 3 Coleurs Smoky - tria ve speciálním vysouvacím obalu, ze začátku jsem nebyla nadšená, ale časem je to právě tato paletka stala mou oblíbenou. A hnědý matný stín budu bránit do roztrhání těla. Je totiž dokonalý stín na stínování oka. 
Stíny: Dior 3 Coleurs Smoky Nude je trojice matné střední hnědé s tělovým podtónem a neobvyklou konzistencí. Skoro nepráší, přijde mi jakoby mix pudrové a gelové konzistence. Kdyby jej u diora prodávali separátně koupím si hned ještě do zásoby. Další je výrazně lesklý šampaňský odstín poněkud hrubší konzistence. Poslední je bledě žluto zlatá, který je znatelně hrubší než zbylé dva stíny. Jako rozjasňovač není nejlepší, ale samostatně ujde. Celková kombinace velmi povedená, byť v reálu světlejší než vypadá v samotné paletce. 
Obal: Vysouvací, miluji ho, ve spěchu je snadné ho otevřít jednou rukou, zrcátko funguje tak jak má. Nemám výhrady. Jinak klasicky modrý plast.
Stojí za to? Pokud si vyberete odstín a vyzkoušíte předem ano. Ale pro někoho může být kombinace matného, hodně lesklého a projasňujcího lesklého stínu nepoužitelná, pro mne je to dokonalý, skoro nenalíčený, pěstění vzhled.   
Dior 2 Coulers Pop Look je paletka, které se už nevyrábí, sama ji mám se slev v Marionnaudu z loňského roku, kdy vyšla na velmi pěkný peníz a proto její hodnocení je lepší než kdybych za ni dala plnou cenu. Je složená ze dvou stínů, matného a lesklého, oba jsou nadprůměrně pigmentované a dlouhodržící, ale unikátní zrovna není.
Stíny: Dior 2 Coulers Pop Look duo tmavé popelavě hnědé a metalické oranžové, víc stříbřité a bledé než oranžová ze Shiseido paletky. Konzistence spíše sušší, ale ne prášivá.  Barevně? Nic extra, ač pro rychlé nalíčení není špatná.
Obal: Modrý plast, lehká, ale bytelná. 
Stojí za to? Myslím že už se neprodává, takže hodnocení je celkem k ničemu. 
Dior 5 Couleurs Iricescent Petal Shine je lesklá, chladná, při navrstvení může evokovat dojem námrazy.  V panu vypadá poměrně nenápadně, ale při aplikaci vyniknou stříbřité odlesky. Nevýhoda je v tom že po nanesení jsou si některé stíny téměř nerozlišielné. Proto ji používám v kombinaci s matnými stíny a přijde mi, že je to téměř dokonalá kombinace dvou rozjasňovačů, dvou zmizíků a jednoho očního stínu.
Stíny: Dior 5 Couleurs Iricescent Petal Shine je velmi, velmi lesklá. Odstíny jsou fialkovo bílý, přičemž bílá převažuje, bílo - růžový, opět jde spíše o růžový nádech, střed je meruňkový lesk, velmi povedený taupe blížící se fialkové a chladná modro-fialová. Velmi zdařilá kombinace, která ovšem potřebuje doplnit tmavším matným stínem, ideálně bych nahradila jeden z těch světlých matnou šedo-hnědou a měla bych ideální kombinaci.
Obal: Modrý plast, lehká, ale bytelná, ne úplně luxusní, což vynikne víc u většího rozměru. 
Stojí za to? Myslím, že pěipaletky jsou Trochu problematické v tom, že klasická řada mívá fakt špatně pigmentované kusy a vzhledem k tomu, kolik stojí, je to sakra problém. Stejně jako u Chanela je třeba vybírat, nejlépe se nechat na místě nalíčit, někdy totiž barvy vypadají na oku jinak než v paletce. I přesto si myslím, že když najdete dobrý kus, nebudete nákupu litovat. 
Tak a jestli jste to dočetli až sem, klobouk dolů a taky z celého sáhodlouhého textu vyplývá, že je třeba před nákupem zkoušet, nebo alespoň projít google a načíst recenze, protože u levného stínu vás mýlka bude méně mrzet a bolet peněženku. Vlastně možná ještě malá rada - pokud nepoužíváte paletky, rozhodně je nezačnete používat nákupem dražšího kousku. Raději si kupte pěkný monostín, nebo si paletku sestavte sami. Je celkem jedno, bude-li vaše z palette, uni,nebo no name a sestavená z MACu, či vlastních depotů. Možností je hodně, nabídka na trhu opravdu bohatá.

Summary: Today I made overview of my eye shadow palettes as readers voted in poll for few months ago. In general I prefer high end palettes because of quality, staying power, packaging. Mainly because when I pay for something I want it to be perfect without compromise. I would rather have the one perfect shadow than ten good one. Majority of nine I now have is warm toned, and easy to use. Let´s start from top row - UD Naked palette I love for traveling, packaging is sturdy, lightweight and sleek, shadows are good quality and easily combined. For everyday use, not so much. I find this palette too shimmery and consistency contradictory, some of them are gritty are too shiny.
On the other hand Shiseido
Luminizing Satin Eye ColorOR 302 has a exceptional consistency, they are buttery soft, has very delicate shimmer, although it´s hard to find useable colour combination, since some of them are pretty wild or girly /I actually do not need three baby pink shades/. Edward Bess Berry Chic palette I like mainly because of highliter and cheek color, shadows good, but not great especially for the price and lipgloss and packaging is under whelming. YSL Pure Chromatic  palettes has very interesting concept and looks great dry and wet, colour combination of shades in no 6 is unusual, not easy to combine, but for that purple and olive toned shade I am wiling to overlook the hideous shimmery pink. Chanel "baked" palettes are pretty much hit or miss, some of them are magnificent as Chanel Enigma you can see here swatched wet and some has poor pigmentation. Dior are one of my top picks, yet some of my friends experienced same issue as I experienced with Chanel palettes. I love every single one of my Dior palettes. Dior 3 Coleurs Smoky Nude is my all time favorite nude palette, mainly because that matte brown shade, it´s THE best brown shade I´ve ever had.  Dior 2 Coulers are now discontinued, at least my shade Pop Look, these duos are good basic shades, very flattering. Dior 5 Couleurs Iridescent Petal Shine is very iridescent, shiny and two lighter shader off white and off white with hit of pink are similar on eye. Other are versatile and once again easy to combine with matte shades.  

22 komentářů:

 1. Jééé, určitě bych si vybrala. Mám radši tmavší odstíny než růžové nebo fialové, to si pak připadám jako kdybych měla moncla :).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já musím mít speciální růžovou aby mi slušela, jako že mi těžce nejde ta z YSL paletky. Spíš matnou, nebo s jemným leskem. Asi je to červenými podtóny mé pleti. Naopak ve fialové se cítím úplně nejlépe.

   Vymazat
 2. Tyjo...tak tenhle článek se ti fakt povedl!
  Docela mě barevně nalákala Enigma.
  Jináč mě teda zaráží, že co já považuji za teplé odstíny ostatní uvadí jako studené a naopak. Asi si fakt budu muset dojít na oční.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky, byl to dlouhý a bolestivý proces. Enigma je namokro, aby vynikla barevnost, nasucho spíš decentnější, ale na oku moc pěkný.
   Barvy vnímáme každý jinak. Zkus ukázat chlapovi zelené z předchozího příspěvku a bude tvrdit, že jsou stejné, mám to vyzkoušené. Jestli myslíš Naked 2, tak ta je teplá, ale vzhledem k platinové a matné mauve rozhodně oproti původní Naked studená.

   Vymazat
 3. Tu paletku od Shiseida mám v merku už několik měsíců a to konkrétně odstíny Strata a Voyage. Fire je ovšem také krásná. Jsi mě navnadila a asi zase projedu shopy a udělám si radost k narozeninám :-)
  eleonen

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To jsou jediné nad kterými jsem uvažovala, ale protože neutrální už mám, tak jsem nakonec nekupovala. Měla jsem ještě operu, ale používala jen ten zlatavý stín, modré se mi líbí, ale v nenosím je.
   A přeji úspěšný lov!

   Vymazat
 4. Parádní článek, je vidět, že jsi na něm dlouho dělala! Já mám z těch dražších paletek duo od Chanelu ... a jeden stín je prakticky neviditelný. Docela mě to mrzí, byla drahá... dostala jsem ji od přítele.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně! Když nějaký stín dostaneš, tak si ochotná to přejít, ale když si něco "vysníš" a chanel patří mezi ten typ značek, tak jakýkoliv výpadek v kvalitě mrzí dvojnásob. Vlastně jsem dua snad nikdy od Chanelu neměla...
   A děkuji, taky to trvalo :)

   Vymazat
 5. Super článek :)
  Naked mě láká, moc se nelíčím ale asi to bude i tím, že mám jen asi 4 stíny a nic moc štětec, s naked by to šlo líp :) Ono je fakt, že tam jeden stín vychází na cc 200Kč, což je vcelku přijatelná cena a je fakt, že jsem si parkrát koupila právě jeden stín za 200kč i výš ale dát najednou 1300Kc je pro studenta dost:D ale jednou si ji koupím!!:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji, ony bývají třeba na HQ hair slevy, stačí být jen přihlášený k odběru jejich newsetleru. Spíš jsem myslela gramáž, je vyšší, než většina paletek, každopádně ať to vyjde.
   Hele, ale já jsem taky student :).

   Vymazat
 6. Ta Naked me laka uz dele. Vypada uzasne:-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. I když to není moje nej paletka, tak vypadá na fotkách fakt dobře.

   Vymazat
 7. Já paletky moc ráda,ale jen takový, který obsahují všechno, co právě chci použít, nechápu, že se někdo líčí stylem "základový monostín, pak nějaký stín z nějaké paletky, pak nějaký jiný z jiné..." Už tak mi dost vadí, když se mám líčit několika různě zabalenými stíny a vytahovat ještě paletky, to by mě jeblo. Proto mám jen dvě - Soft Smoke od Besse (dokonalá, až na to strašný šuntózní balení) a Enigmu od Becca (ta je dokonalá celá, včetně balení a štětečku). Ale ta Enigma se mi teda hodně zalíbila :-) Musím ji příležitostně zkusit. Já chtěla Prelude, ale vůbec mi nesluší a prostě bych nějaký chanel quad chtěla a basta :-) Já mám u Chanelu problém, že máloco mě zaujme na první pohled tak, abych do toho chtěla tolik investovat, ale když už pak něco mám, tak jsem nadšená, je to jediná značka, kdy mi ten makeup připadá sofistikovaný v tom nejlepším slova smyslu. netuším, jestli to tak vnímá i okolí, ale prostě Chanel je jediný, od koho snesu trochu výraznější makeup, něco ve smyslu "jasně, mám na sobě tvářenku, ale je to chanel, víme?" :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To o Becce nechci slyšet, respektive o ní přemýšlím dlouho, ale to i kaleidoskopech LMDB. A ještě dlouho budu. Až se vrátím, klidně ji pošlu na vyzkoušení, uvidíš. Opravdu jak jsem psala výše, je to namokro, bohatá barevnost to rozhodně není, spíš ten chanelovský závoj, však víš. To balení fakt sráží značku níž než by si zasloužila, byť ty otřesně parfemované lesky mu taky nemůžu odpustit. Jako mám li být upřímná, tak RBR mu v tomto zdatně konkuruje. Já takhle depotovala prakticky vše kromě paletek a nejdražších kousků do z palette a je to pohodlnější i když pokukuji po té uni, kdyby ještě byly na trhu ty původní a ne nový "upgradovaný" šunty, tak si je pořídím.

   Vymazat
 8. Já a paletky, to by bylo na dlouho. Kombinované nesnáším ze stejného důvodu jako ty, mám jedinou a tak to taky zůstane. Čistě stínovým jsem v posledních měsících přišla na chuť, ale skoro nic mě po vyzkoušení nenadchlo. Třeba taková Naked - fakt nechápu, proč po ní všichni tak touží, když se třičtvrtě těch stínů blýská jako blázen a nenápadný denní líčení s tím jde jen těžko udělat, pokud teda nechce člověk používat neustále tutéž kombinaci. Diorky jsou z mé zkušenosti fajn, krásně měkkoučký stíny, dobrá pigmentace, ale často debilně nakombinovaný odstíny, stejně jako Renča potřebuju mít v paletce stíny na komplet nalíčení a když mi tam chybí tmavý do vnějšího koutku, je mi paletka na nic.
  Z tvého výběru se mi barevně moc líbí Enigma, několikrát jsem o ní přemýšlela, ale bojím se právě té pigmentace, mám Prelude a ta je na prohození oknem, nevím, proč jsem se jí dávno nezbavila...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jestli ti nesedla Prelude, ani Enigma ti nesedne. je vzhledem k třpytkatosti ještě víc nenápadná, ale verze UK je lepší, než CZ, možná kus od kusu, netuším.
   A jestli to není strategie, aby sis musela kupovat víc kusů, něco jako výrobci TV, kteří jako podkladové desky dají kus kartonu a když se to porouchá,nejde to opravit, jen kupovat další a dalši kusy.
   Já mám pocit, že skutečné nadšení z komplet paletky pociťuju jen u těch, které jsem si sestavia sama a těch, po kterých toužím /jako Hourglass, fialové dior trio, Becca, LMDB a tak/.

   Vymazat
 9. Dobrý, tak Naked je klasika, ale ještě mě zaujala YSL.Máš dobrej vkus.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. YSL jsou super, moc se o nich nepíše, ale mám je ráda. Dík, mám spíš nákladný vkus.

   Vymazat
 10. Ahoj, nominovala jsem Te do jedenactky, tak kdybys mela cas a naladu... :-)

  OdpovědětVymazat
 11. perfektní analýza!
  tak jako stínový maniak, mám též obě Nakedky, mno neříkám o nich nic špatného, ale pro jejich převážnou třpytivost mi spíš v šuplíku leží nevyužitě..
  kdysi byla moje srdcovka v dekorativce Dior (upřímně nechápu vlastně úplně zcela proč), ale teď jsem příjemně překvapená Chanelem a začínám ho objevovat (pro změnu nechápu, proč jsem jej dosud ignorovala), začala jsem od makeupu a rtěnek, na stíny zatím nedošlo - proto mě zaujala nejvíc právě Enigma
  P.s. kombinované paletky taky nemusím (i když mám jinak milovanou od Beccy Fallen Angel)

  OdpovědětVymazat
 12. nádherné, luxusné... škoda, že na to nemám (zatiaľ) :)

  OdpovědětVymazat