Letem světem o štětcích aneb jak jsem rozbila prasátko pro štětce Wayne Goss a Rae Morris

Můj vztah k makeupu se tak nějak plynule proměňuje, snad jediná oblast ve které se nic nemění je moje přesvědčení, že je potřeba mít odpovídající štetce pro jeho nanášení, prostože s pěnovým aplikátorem, nebo štětcem přiloženým k tvářence moc parády neuděláte. Na druhou stranu je docela těžké nepodlehnout masáži YT a blogů v tom, že si člověk "musí" pořídit třicet štětců na běžné nanášení, třicet na zvláštní příležitost a pokud možno dalších třicet do zásoby, co kdyby vypukla zombie apokalypsa. 
A protože jsem si za posledních pět let koupila všehovšudy tak pět štětců, ze kterých mi prakticky vyhovovaly jen dva od Rae Morris, nastal čas na obměnu arzenálu. A protože nejsem profesionál a líčím jen sebe rozhodla jsem se zainvestovat jen do těch, které budu opravdu používat. Proto u mě nenajdete štětec na linky, stejně jako speciální štětec na obočí (typ "brežňěv musím pravidelně upravovat, ne dokreslovat). Obdobně na nanášení makeupu z 90% používám ruce, tak opravdu nepotřebuji vlastnit štětce plochý, duofibre a beauty blender, bohatě mi stačí jeden z nich. Naopak protože si výrazně líčím oči (mám je hodně citlivé) a jakýkoliv ostřejší vlas mě škrábe, sháněla jsem více jemných štětců na oči.
Logicky následovala otázka do jaké míry si připlatit, řekněme to takto, zatímco Suqqu štětec na pudr za 165 GBP si neumím logicky zdůvodnit, cena podobná MACu mi za ručně dělaný štětec nepřijde nesmyslná.
Nakonec jsem dospěla k závěru, že budu chtít:
  • štětce s přírodními štětinami, mají prostě delší tvarovou životnost a jsou odolnější
  • značku která si kontroluje kvalitu - tj. ručně dělané, skládané do určitého tvaru a ne seřezávané dodatečně
  • vyzkoušet štětce z Japonské produkce (Chikuhodo, Hakuhodo či Koyudo)
  • Na tváře chci štětec z kozy (goat), jsou odolnější než veverka a na oči chci právě tu veverku (blue squirell) protože je jemnější, pokusím se vyhout poníkovi protože škrábe
  • sehnat  následující
    • kulatý, středně hustý a jemný štětec na tvárenku
    • hustý na nanášení makeupu/tekutého rozjasňovače
    • štětce na oči, ideálně do špičky ve více provedeních a hodně hustý na nanášení stínů
A hádejte co? Stejně to nakonec to dopadlo trochu jinak. Sehnala jsem sice většinu přírodních, ale i dva syntetické protože jsem na jim podobný tvar jinde nenarazila a syntetika u štětce na makeup a rty funguje lépe. Ale všechny jsou ručně vyrobené v Asii (Japonsko u Wayne Gosse a Čina u Rae Morris), ale zakoupené na lovemakeup.
Štětce Wayne Goss mají solidní poměr kvality a ceny, pokud natrefíte na nějakou akci (vyplatí se odebírat newswettler lovemakeup) dají se sehnat se slevou jak jednotlivé kusy, tak sady. WG neuvádí kde v Japonsku se štětce vyrábí, ale v diskuzích převládá názor že jde o štětce jež vyrobilo Hakuhodo (stejně jako MAC, ale i Tom Ford).

Sparitual Instinct


Stává se vám někdy, že najdete fotografie věci, kterou už dávno nemáte a nejste sto pochopit proč jste jí dali pryč? Něco podobného jsem zažila při mazání starých souborů, narazila jsem totiž na fotografie laku Sparitual Instinct.
I když ho dávno nemám, myslím, že si lak zaslouží pozornost, byť fotky nezachytily bohatost odstínu, královské fialové s duochrome modrými odlesky.