Guest post Rena: Co čekat od recenzí na blogu

Dnes s velkou radostí dávám první hostující příspěvek od Reny, ve kterém trefně pojmenovává nešvary českého PR a blogosféry. Jak se sami budete moct přesvědčit, pokud jste na nějakém blogu nenarazili na její komentář, Rena vládne mistrně perem. Se suchým humorem obvykle umí vystihnout podstatu "problému". Ale nejen že je vtipná, má taky hodně uživatelských zkušeností co se týče kvalitní kosmetiky, vlastně, to ona mě seznámila se značkami by Terry a Aqua di Parma v době, kdy jsem přemýšlela nad prvním nákupem u MACu. Prostě je to člověk, na kterého dám jak u dekorativní, tak u pleťové kosmetiky. Dost ale mého krafání, pokládám si za velkou čest, že sem můžu dát její názor /fejeton/ na spolupráci blogerek a PR agentur, české blogy a mentalitu nakupujících.
K tomuto článku mě inspiroval zážitek mojí nejmenované kamarádky blogerky.  Byla oslovena firmou, napsala o ní, nicméně následný produkt k recenzi ji příliš neoslovil a tak to taky o něm napsala. Byla to recenze čistě subjektivní a vyjadřující její osobní pohled na danou věc. Při následném jednání s firmou (neboť spolupráce byla původně plánovaná jakožto delší) jí bylo více méně sděleno, že má utrum, bo se jí věc stejně nelíbila, tak proč by chtěla něco dalšího, že se jí stejně víc líbí daný produkt konkurence a vůbec že její blog nevyhodnotili jako jejich top ten. Následně byla tato reakce jiným pracovníkem zmírněna ve smyslu, že to tak úplně není, že v pohodě, dostane, co slíbili a ani o tom nemusí psát (taky tomu rozumíte „hlavně o tom, proboha, už nic nepiš“?). Nevím, do jaké míry šlo skutečně o selhání jedince a do jaké míry byla tato omluva výsledkem bleskového brainstormingu ve smyslu „do prdele, jaks jí to mohla napsat, vždyť má přes 600 čtenářů a jestli to tam napíše, tak jsme v hajzlu“, ale osobně jsem spíš nakloněna věřit druhé variantě…
Tak mě teda napadlo, k čemu vlastně slouží takové kosmetické recenze? Já na to koukám asi takhle. Když jsem byla mladší, bezdětná, bez závazků, tak jsem měla to štěstí, že v době, kdy moje kosmetická obsese propukla naplno, jsem měla možnost prakticky kdykoliv zajet jen tak na otočku do Paříže a nic mě to nestálo (když pominu právě nákupy v parfumeriích). Takže co jsem chtěla, jsem si vyzkoušela na vlastní kůži ještě před tím, než se to dostalo (pokud se to vůbec dostalo, bo v té době tu byl jen Fann) sem. Recenze jsem začala vyhledávat až v době, kdy jsem na tyhle výlety přestávala mít čas a blogy jsem objevila až po narození dětí. Napřed mi sloužili jen jako informace o tom, co bude nového (hlavně v MAC), nicméně později jsem si vybrala pár blogů, kde čtu recenze proto, že důvěřuju úsudku autorky. Nikoli proto, že by byla neomylná, ale proto, že má v nějakém ohledu stejný vkus jako já. A zrovna takhle koukám na blogy české. Dvacetiletá blondýnka s modrýma očima a suchou pletí může psát jako bůh, ale fakt mě to moc nezajímá. V době, kdy tu bylo blogů pár a firmy ještě nepochopily, jaký PR potenciál v tom vězí, tady psali všichni vesměs akorát o tom, co si koupili, takže měl člověk i dobrý přehled o tom, co si dotyčná je ochotná koupit. Nevím, jak pro jiné, ale pro mě to má velkou vypovídací hodnotu.
Jenže pak přišlo to PR…. Nechápejte mě špatně, já jsem ráda, když blogerky dostávají věci zadarmo, protože pak mají o čem psát. Zrovna tak chápu, že je dost slečen, které možnost mít plno kosmetiky zadarmo (resp.za pár pochvalných vět) doslova okouzlí a nedělají nic jiného, upřímně fakt nevím, co bych dělala, kdybych se ve dvaceti do té situace dostala. Zrovna tak chápu ty firmy – trh tady je malý, je krize, kosmetika není až tak životně nezbytná věc, takže pokud z deseti recenzí bude pět blbých, může to být celkem velký problém. Nicméně si vůbec nejsem jistá, jak dlouho to bude bavit nás – čtenáře blogů.
Protože ať se na mě nikdo nezlobí, ale recenze už jaksi z podstaty věci NEMŮŽE být objektivní. A to, co ji činí zajímavou a odlišnou od reklamního popisku, je právě OSOBNÍ A JEDINEČNÝ POHLED DANÉ OSOBY. Je to stejné jako u ostatních kritik – to nejzajímavější je vždy právě osobnost kritika. Jistě i vy máte oblíbené filmové kritiky, kterým věříte skoro na slovo a pak zas jiné, které čtete s vědomím „jestli to pomluví, tak na to určitě půjdu“.
Kosmetická recenze, která popíše produkt – konzistenci, strukturu, barvu, vhodnost pro jednotlivé typy… - a skončí prohlášením „já jsem moc spokojená, určitě se na to skočte kouknout – NÁHODOU je zrovna 20% sleva - , ale samozřejmě každému sedí něco jiného“ je o ničem, sorry, není to recenze, je to trapná reklama, která je ještě trapnější o to, že kdyby si ji firma musela zaplatit u agentury, tak za ni vysolí několikrát víc peněz než kolik ji stojí jedna hervana (pardon, napsala jsem hervana?asi mi to nějak vyklouzlo z podvědomí, jinak si to nedovedu vysvětlit…). 
A když už mi to teda vyklouzlo…z prvních promo fotek mě Hervana okouzlila a chtěla jsem si ji okamžitě koupit. Ovšem po zkušenostech vím, že mi jejich tvářenky moc nedrží a taky nesnáším to balení, takže jsem čekala na recenze. No a taky jsem se dočkala, byly všude… Nakonec jsem si ji nekoupila, nikoliv proto, že by mě množství recenzí znechutila a měla jsem strach, že ji bude mít každý, ale protože jsem netušila, jestli je fakt tak o ničem („sluší každému“ jako sorry, nic nesluší každému, pokud to není zcela a úplně o ničem) nebo ji všichni dostali zadarmo a chtějí se zavděčit. Dodnes ji nemám a ani jsem nepocítila potřebu si ji prohlídnout naživo.
Dalším případem je jiná nejmenovaná firma štědře rozdávající překrásně vonící a ukrutně drahé krémy na ruce. Krémy na ruce mě nezajímají, bo jsem ekzematik, ale krásně vonící sprchové gely a tělové krémy, na to bych už slyšela… Proto jsem byla strašně moc ráda, když jsem od kamarádky dostala k vyzkoušení miniaturku sprchového gelu a vzoreček tělového krému. Četla jsem dost recenzí a čekala jsem krásné vůně…no a ty jsem taky dostala, voní to fakt krásně. Ale bavíme se o sprchovém gelu, že? Nečekáte, že bude akorát vonět a ještě než uschnete, tak už bude vaše kůže vysušenější než Sahara (normálně používám palmoliv a nemůžu si stěžovat)? Ale dobrý, tak se asi máme namazat, že jo, však je to skoro přírodní a člověk tomu nějaký ten vroubek odpustí, když to tak krásně voní. A cože pak to v tom máme? Na prvním místě voda, hned za ní dimeticone (wtf???), propanediol (což je prý zvlhčovalo, co se nějak vyrábí z kukuřice, dál jsem to nezkoumala), glycine soja oil….dál jsem už nechtěla číst. TOTO je krém za 750? Je to ovoněné nějakým zvlášť exotickým „absolu“, který jim vozí po mikroskopických dávkách speciální airbus nebo je jiné vysvětlení pro tu cenu? O tom „úžasném“ pocitu, když se mažete, mluvit nebudu, jsou jistě lidi, co je jim prakticky čistý dimeticone příjemný, ale mně fakt ne, vadí mi i v make-upech, kde bývá tak na 6.místě nejdřív… 
Nevím, kde se stala chyba – četla jsem snad málo recenzí nebo jsem sama taková divná, když chci, aby voňavý věci nejen voněly? Nebo prostě 90% těch recenzí bylo „objektivních“, tedy ve stylu „fakt to hezky voní, umyje to, namaže to, ale každému sedí něco jiného, tak uvidíte sami“? Fakt, moc prosím, běžte s  objektivníma recenzema někam…  Já chci vědět, co si myslíte VY, to, že „každému sedí něco jiného“ vím sama, to mi fakt nemusí nikdo sdělovat. Protože když budou prezentovat opravdu vlastní názor blogerky, tak se ho snad naučí mít i spotřebitelé. Protože budou zmatení – tahle píše, že to je super, takhle píše, že to je na dvě věci, pomoct, co mám dělat? A půjdou si to prohlídnout…
Jak moc má spotřebitel vlastní názor, bylo pěkně vidět u beauty boxů. První edici provázely rozhořčené hlasy, že to teda není žádný luxus a co to je za bordel. Pak Rendy (Ordinary Life) udělala rozhovor s tvůrci LB, Černá Moora přehled zahraničních boxů, proběhlo pár diskusí a vše se vysvětlilo. Pak přišla druhá edice SB a Mila (Illusorie) si dovolila říct, že jako pardon, ale balíček ve stylu „tento měsíc v DM“ fakt nepovažuje za něco mimořádného a ejhle – najednou se na ni sesypalo celé hejno komentů, že si snad představuje, že tam bude dior, chanel (dokonce channel – asi jako že víc proužků, víc adidas) a že co by vlastně chtěla. Přitom ta chuděra ani slovem nezmínila, že by tam něco z toho chtěla, dokonce ani nepoužívala slova jako „luxusní“ a tak, jenom chtěla něco, co na ni nepadá z každého regálu v drogerce (a já s ní úplně souhlasím). Ale my jsme si přece minulý měsíc vysvětlili, jak to je s těma vzorkama zadarmo a tak..
Tak nevím – vlastní názor v krabičkách by někdo každý měsíc distribuovat nechtěl? A stál by o něj někdo? A co vy čekáte od recenzí?

Summary: Hi guys! Today I have the first guest post on my blog - my friend Rena decided to write her thoughts about cooperation of  czech  bloggers and PR agentures and her experiances with so called "paid" reviews. If you want to read it, please use translator. 

Recenze: Chantecaille Jungle Shine Eye Shadow

Když už byla řeč o Rouge Bunny Rouge, stálo by za to zmínit i Chantecaille, což je další ze zajímavých značek dekorativní kosmetiky, kterou bych moc ráda pr ozkoumala podrobněji, ale její ceny jsou natolik vysoké, že se mi nechce naslepo riskovat, byť to co jsem zatím vyzkoušela, mě nadchlo. Rtěnky i stíny mají perfektní, makeup s menšími výhradami. 
Chantecaille je americká značka s francouzským know how, která se specializuje na luxusní dekorativní a pleťovou kosmetiku. Pojmenvání je vlastně příjmením zakladatelky Sylvie Chantecaille, dámy která pro Estee Lauder vytvořila v roce 1979 koncept Prescriptives (Estee Lauder Prescriptives ukončila v roce 2010, ale ve své době to bylo něco, mixovali makeupy "namíru"), aby se v roce 1997 osamostatnila a vytvořila Chantecaille jako značku, která je stále rodinným podnikem, v jejímž čele stále stojí spolu s dcerami Olivií a Alex. U Chantecaille dbají na ingredience, netestují na zvířatech, nepoužívají lanolin, ani minerální oleje, sulfáty, nebo ftaláty. Zvláště u rtěnek si všimnete, že jako jedna z mála luxusních značek nepoužívají parfemaci. Snadno je  identifikujete dle ostře fialové krabičky, ale proslavení jsou především limitovanými edicemi paletek, které podporují ohrožené živočišné druhy. Od roku 2005, kdy vyšla první edice Les papillons, značka představuje speciální edice, z jejich prodeje část zisku putuje na podporu prezentovaného druhu, třeba L´Elephant - slonů, nebo Le Tigre - tygrů. Vypadají opravdu krásně, ale cena na ebay je závratná, v UK taky a s poštou natolik vysoká, že se stále nemohu odhodlat dát ji za paletku "naslepo". Protože mi to ale nedalo, rozhodla jsem se vyzkoušet stíny z klasické řady. Jejich cena je v porovnání s limitkami při zemi a občas se objevují ve slevách. Volba padla na tmavě zelený Jungle, který byl popsán jako olivová zelená a to já ráda. 
Jungle je střední zelená, ani ne olivová, ale skutečně připomíná džungli a má velmi jemné, téměř neznatelné zlatavé odlesky, které nanesené na ruce mohou vypadat nevýrazně, ale právě díky jemnosti, která se nepráší, dělají na oku velmi pěkný, polo průhledný závoj. Obdobně i přes jakýkoliv matný stín, kdy dodají zajímavý podtón a odlesky. Má spíše sušší texturu, díky které skvěle drží a neslévá se. 
Z fotografií není příliš vidět obal tvořený napůl stříbrným a napůl zmatněným plastem, je překvapivě kompaktní a pevný, přije mi kvalitnější než třeba obaly RBR, ale nemá váhu jako balení Guerlainu. Obsahuje 2,5 gramu stínu. Nanesený štětcem v jedné vrstvě.
Složení:
Verdikt: Olivové stíny se shimmerem mám ráda, ale zelená - zelená, trávová, lesní, zelená jako džungle na mém odstínu pleti a k modro-šedým očím vypadá podivně i proto jsem ráda, že jsem vyzkoušela Chantecaille Jungle, protože je to jediný zelený stín, který na sobě snesu. Barevně sám o sobě není značka ideál, je na mě příliš zelený, ale v kombinaci s matnou hnědu, nebo šedou, případně s broskvovou Fire-Taied Sunbird vypadá opravdu dobře. Myslím, že stíny Chantecaille mají velmi povedenou konzistenci, která je typická pro dražší značky, obrovskou výhodou je jemnost odlesků. Rozhodně budu chtít vyzkoušet ještě nějaký odstín, ale spíše v rámci "comfort zone", tedy hnědé, nebo fialkové odstíny.

Summary: I usually wear only one type of green eye shadows - olive green with gold shimmer and Chantecaille Jungle /shine/ is as far as I will go with green, anything bolder is outside my comfort zone, mainly because of paleness of my skin, blue-ish under eye circles plus green eye shadow is recipe for disaster. What I love on this shade is subtle approach, it is very soft eye shadow that has green base with very fine golden shimmer that adds depth to green base. Consistency is exquisite, very soft, easily blendable and since it is more on drier side it says on eyes all day long. I like combinig this on the lid with matte grey or brown eye shadow and Rouge Bunny Rouge Fire Tailed Sunbird in the inner corner of the eye.  

Recenze: Revlon Colorburst Lip Butter 085 Sugar Plum

Říká se darovanému koni na zuby nehleď, ale nedá mi to a podíváme se na Revlon Colorburst Lip Butter v odstínu 085 Sugar Plum, který mi poslala hodná Rena. Takže díky moc a jdeme na to.
Musím říct, že co se týče rtěnek jsem hodně vybíravá a možná i proto se první, kterou jsem vyzkoušela Raspberry pie nesetkala kvůli konzistenci s takovým nadšením, jako kdybych měla odzkoušené jen drogérkové kousky. Oproti tomu Sugar Plum víc odpovídá tomuu co jsem si pod lip butters představovala, tj. oravdu svou konzistencí připomíná margarín máslo, ve výsledku je podobnější balzámu na rty. Má klouzavou, ale ne lepivou, konzistencí a spíše menší, až střední pigmentací.
Avšak navzdory názvu obsahujícímu slovo Plum, barva není nikterak výrazná, je to spíše balzám jdoucí mírně do švestkova. Moje rty zabarví v jedné vrstvě do tmavo růžova, při více vrstvách je to krapet výraznější růžová. Pokud hledáte v duchu podzimního všudy přítomného trendu výrazných barev, vínovou, tak tady nepochodíte, zkuste eba klasické colorbursty, matné rtěnky, nebo lustery. Sugar Plum je, alespoň v mých očích, téměř průhledná a pro větší krytí jsou třeba 4 vrstvy. 
Verdikt:  Asi proto, že by mělo jít o hybrid mezi rtěnkou a leskem, tak asi proto jsou lip butters nesmírně populární, byť moje osobní preference jsou krémovější a více pigmentované konzistence. Revlon Colorburst Lip Butter Sugar Plum je skvělá věc, když si ujasníme, že je to spíš balzám a ne rtěnka, chová se jako balzám, na rtech vydrží krátce, tak dvě hodiny. Pokud hledáte tónovací balzám krémové konzistence, není špatný. Vlastně na rtech dělá pěkný, lesklý efekt, který není lepivý. Lze ji doporučit s tím, že je to přeci jen Revlon, drogérková značka, čemuž by měla odpovídat cena. 
Summary:  Revlon Colorburst Lip Butter 085 Sugar Plum is one of sheer lip butters that feel more like balm than lipstick. Maybe plum in the name confused me, but I expected it to be more opaque, on my lips it´s basically sheer pink in one coat and mid toned pink that leans toward mauve in four coats. It has a balm consistency, that isn´t particularly long wearing, approximately for two hours and since it´s relatively sheer it doesn't leave any stain on lips. Not so impressed with staying power as well as pigmentation I do think that it´s good for drugstore brand.

Recenze: oční stíny Rouge Bunny Rouge Fire-Tailed Sunbird

Při psaní jednoho z posledních příspěvků jsem se přistihla při tom, jak opakovaně píšu, že mám ráda stíny Rouge Bunny Rouge a to tu o nich nemám ani jednu samostatnou recenzi. Taže dnes to musím napravit a začnu se zvláštním případem Rouge Bunny Rouge Fire-Tailed Sunbird, jedinému z RBR stínů, ke kterému jsem si musela hledat cestu.

Rouge Bunny Rouge Fire-Tailed Sunbird je tak trochu popelka v porovnání se zbytkem RBR nabídky.  Na první pohled nic moc. Když je rozbalíte, řeknete si: "To má být to? Vždyť to není skoro vidět!" A ono slovo skoro je to klíčové. Skoro nejsou vidět, jejich pigmentace není dechberouci, ALE mají neskutečně jemnou konzistenci a na oku fungují jako neviditelný zmizík/rozjasňovač/spojovací prvek. který udělá z ničeho něco. A pokud milujete nenápadné líčení je přesně tento typ stínů nedostatkové zboží. Barva je nenápadná, bledě broskvová s velmi jemným leskem, který je v určitých úhlech téměř holografický. Zkusila jsem jej nafotit bez úspěchu, vidět moc není, takže mi "musíte" věřit, že rozdíl mezi tímto stínem a čímkoliv co dostanete v parfumerii je velký.
Ale kromě toho že jde použít jako oční stín, oblíbila jsem si ho jako rozjasňovač na vrch lícních kostí. Nicméně si myslím, že na pleti se zlatavým podtónem jako oční stín jeho vyjímečnost zanikne, takže nebude univerzální barva pro každého, ale pokud ho vezmeme jako multifunkční ličidlo, má široké pole uplatnění. Absolutně nepovedený swatch na ruce, ale pro představu to stačí.
Balení: Obal je u stínů bytelný, ale rozhodně bych jej nenazvala luxusní (ačkoliv je rozhodně lepší, než jejich balení tvářenek, nebo makeupu, který, jak poznamenala Rena, je stejný jako Catrice makeup). Má krásný potisk a zrcátko ve víčku. V balení je 2,4 gramu produktu, ale RBR se chystá zmenšit balení aby se "vešla" do MAC paletky, takže předpokládám, že se i obsah zmenší na 2 gramy.
Kde sehnat: Pokud máte touhu získat RBR, můžete ji koupit na zunetě a nově i na stránkách RBR, které jsou v UK, takže nehrozí clo a aktuálně mají 20% slevu ALE pošta do 150 EUR je velmi, velmi vysoká.
Verdikt: Ono se z recenzí na internetu může zdát, že RBR stíny jsou kouzelné stíny, ty nejlepší co svět stvořil  a ona to není zas až tak pravda. Respektive většina stínů je nadprůměrná, takový Abyssinian Catbird (jejich nejslavnější stín) má natolik vyjímečnou pigmentaci, že jej mohu s klidným svědomím doporučit každému, ale ostatní odleskové stíny jsou srovnatelné s jinými dražšími značkami na trhu. Pokud ale chcete vyzkoušet dražší stíny, přijde mi, že jsou kvalitnější, než třeba Chanel, Nars a Dior. Jejich matné o kterých bude řeč příště stojí rozhodně za to.

Summary: Rouge Bunny Rouge Fire-Tailed Sunbird is a lovely warm toned peach eyeshadow with a soft warm toned, iridescent shimmer, that makes perfect "naked" eyeshadow for very pale skin tone, for yelow toned skin tones it could be usesd as a highliter. FTS is multi-use product for me. It is not as insanely pigmented as their Abyssinian Catbird or Misterious Tinamou, but  I use it as an eyeshadow and also as a cheek highliter. As always quality of RBR eye shadow is phenomenal, consistency very soft and blendable, and overall effect delicate.

Tvářenka Illamasqua Naked Rose a srovnání s MAC a Arabesque

I když je koncept Illamasqui dramatické líčení, najdete v jejich nabídce decentní kousky, třeba právě Illamasqa Naked Rose, asi nejpoužívanější tvářenku poslední doby.
Sice to opakuji téměř pokaždé, ale Illamasqua tvářenky patří mezi vlajkové produkty značky a jsou spolu s laky a štětci mezi to nejlepší, co značka nabízí. Jejich nespornou výhodou je:
A) Jsou skvěle pigmentované.
B) Balení obsahuje jen tvářenku a nic víc, konkrétně 4,5 gramu produktu.
C) Textura je skvělá, dobře se s nimi pracuje a nedělají mapy.
Illamasqua Naked Rose má ideální poměr růžové a béžové, prostě neutrální odstín, který sluší téměř každému. Nenechte se zmást, její béžovostí, nanesená na tváře dodá jemný narůžovělý závoj, který vypadá přirozeně a hodí se ideálně na každodenní nošení.
Už jsem se rozplývala nad texturou Illamasqua tvářenek a ani Naked Rose není vyjímkou. Naopak je překvapující, že i takto neutrální odstín má velmi jemnou, téměř sametovou konzistenci, takže prakticky nejde udělat chybu při aplikaci. Na tváří mi vydrží kolem 8 hodin, čehož u jiných pudrových tvářenek docílím málokdy. Nahoře nanesená prstem, pod tím dvě vrstvy jemným štětcem.
Složení:
A abych dokázala, že Illamasqua Naked Rose je opravdu růžová tvářenka s neutrálním podtónem, srovnala jsem ji se svou nejoblíbenější neutrální tvářenkou MAC Blushbaby a studenou růžovou Arabesque 36. Vlevo je Arabesque, uprostřed Illamasqua a vpravo refill MAC.
Jak sami můžete vidět, Illamasqua uprostřed je z nich nejsvětlejší a nejvíc do růžova, vlevo je výrazně studená starorůžová Arabesque 36 a vpravo MAC Blushbaby, který vypadá téměř béžově.
A POZOR: ILLAMASQUA má do 15.10.2012 do 9 AM zdarma poštu při jakémkoliv nákupu, tak neváhejte! Jestli chcete vyzkoušet Illamasqua tvářenky, doporučuji nákup v sadě se štětcem, ušetříte přes 11 liber. 

Summary: Ilamasqua is one of  my favorite brands but there are three type of products I usually go for, their nail polishes, brushes and blushes. I raved about their blushes many times before and today is no exception. Illamasqua Naked Rose blush is my favourite neutral blush these days, it´s perfect blend of pale pink and beige that result of soft "just came form outside" blush on my cheeks. It´s more pink toned in real life than of first photos as you can see on comparison with Alabesque blush no 36 and MAC Blushbaby. Consistency is smooth, very pigmented and easily blendable. And Illamasqua is offering FREE delivery on ALL orders, from now until Monday 15th October 9AM. Get this one you will not regret it!

SpaRitual A World of Compassion a Nfu Oh 50

Při editaci fotografií jsem ve složce SpaRitualu narazila na několik nepublikovaných swatchů, mezi jinými i tento SpaRitual A World Of Compassion u kterého mi najednou přišlo líto, že jsem si jej nekoupila, ale po půjčení vrátila, je totiž opravdu krásný.
Barevně je to tlumený, pastelově modrý lak s notným podílem šedé, finish je krémový. Je velmi krásný, hlavně jako alternativa ke všem nude a myším odstínům, kterých je všude kolem plno, prostě trochu něco jiného. Originální popis barvy je periwinke, což je modrá rostlinka, jejíž české jméno zní poeticky barvínek, nebo taky brčál menší (vinca minor). Lakuje se dobře, na fotce jsou dvě vrstvy, výdrž byla kolem čtyř dnů. 
Pokud neseženete AWOC, podívejte se po lak Zoya Caitlin, ale snadněji dostupný je v přeci jen v ČR distribuovaný Sparitual.
A protože miluji lesklé věci, na SpaRitual AWOC nalakovala v jedné vrstvě Nfu Oh 50.
V tomto případě jsou to tyrkysově modré šupinky, které v určitém světle hází prasátka do zelena. Je bezesporu škoda, že jsou velmi obtížně sehnatelné, i když dnes řada firem nabízí nějaký šupinkový lak Nfu Oh byli první a značku, která by měla jejich barevnou škálu a kvalitu jsem zatím nenašla. 
 Celkový dojem AOWC:
  • pozitiva: krásná modrá, která vypadá jako šedá, jiná než většina modrých na trhu.
  • negativa: nevzpomínám si, snad jen že její výdrž by mohla být lepší
Summary: I really enjoyed SpaRitual A World of Compassion polish. It is lovely periwinkle blue that has a lot of grey in the base. Especially on lighter skintones, as mine, this polish looks amazing and it´s very flattering alternative to grey polishes that could look "dead". I have no issues with application as well as wearing time. At the last two photos I added layer of effect nail polish by Nfu Oh no. 50. This clear base infused with turquoise flakes look on SpaRitual really well. Btw If you have Zoya polishes available in your country you can also choose between SpaRitual AOWC and Zoya Cailtin they are almost perfect dupes.

Hlednání vhodného primeru: recenze SkinFood Black Egg Pore Primer

Minulý týden byl u mě ve znamení velkého přesunu na zahraniční stáž, takže jsem nestihla reagovat na probíhající diskuzi o ladyboxu, ale chci říct, že jsem za ní opravdu moc ráda, protože mě bavilo číst ji. A řekněme si to narovinu, je bezesporu zajímavější než celý článek, takže děkuji diskutujícím za přínosné poznámky. Dnes je tu dlouho odkládaná recenze na SkinFood Black Egg Pore Primer. Jsem na vážkách, primer totiž plní svou funkci a přesto mi nevyhovuje a přijde mi blbé ho shazovat proto, že mi nesedl. Takže omluvte mírně schizofrenní recenzi.
Už jsem při recenzi "lososího" korektoru psala, že Skinfood je korejská značka pleťové a dekorativní kosmetiky, která inzeruje používání jedlých přísad do svých výrobků. Ve smyslu, máme tu med, okurky, broskve, které mají pozitivní účinky na pleť, tak je dejme do naší kosmetiky. Onou kouzelnou ingrediencí v tomto primeru jsou černá vejce, ano, přesně ta trochu strašidelná tisíciletá vejce, která se nechávají ve směsi popela, vápna a dalších složek projít alkalickou koagulací. Výsledkem je černé vejce, respektive namodralý žloutek a hnědavý rosolovitý bílek s mírně siřičitým aroma. Chuťově je to zvláštní, nic pro středo evropské žaludky, ale ochutnala jsem a není odporné, jen nezvyklé. Ale jako hlavní ingredience v primeru, to my nedalo spát až tak, že jsem ho koupila.
V reálu se černému vejci podobná primer jen obalem evokujícím jeho tvar (černá špička, zbytek je perleťově bílý plast), sirný zápach, který se pojí s černými vejci jsem nezaznamenala. Spíš má neutrální, trochu generickou, "zdvořile květinovou" parfemaci.
Už název naznačuje, že by měl jít o primer, který vyzmizíkuje póry, krom toho by měl zmatnit a vyhladit pleť, tedy připravit ji pro bezproblémové nanesení makeupu. A jak mu to jde? Tak u mne asi poloviny.  Ano, prodloužil výdrž makeupu (záleželo na typu makeupu, průměrně prodloužil výdrž o dvě hodiny), matoval, ale ... cenou za delší životnost makeupu je komplikovanější nanášení. Pokud jsem použila prsty, což je u mě 90% aplikace, měl tendenci rolovat se s makeupem (i po zaschnutí). Matuje, ale póry a nerovnosti nevyhladí a lepší výsledek v maskování mívám s "obyčejmým" krémovým makeupem. 
Nejhorší je ale čistě subjektivní věc, pořád ho na pleti cítím. Asi je to tím, že jsem měla buď přírodní primery (korres a spol) bez silikonů, nebo MAC a byTerry, které zase mají vychytanou konzistenci, takže netuším jestli v porovnání s drogérkovými variantami není zrovna tento terno. Pro mě nebyl, jako pleť je zmatněná, ale já mám pocit že je mastná, což není, jen je na dotek podivně hladká. Takže výtka veskrze subjektivní.  
Konzistence je gelová, průhledná, hodně klouzavá, vsakuje se pomaleji, ale poté co jakoby zmatní a na pleti vznikne taková hladká vrstvička. 
Verdikt:  Přiznám se, že jsem podlehla touze vyzkoušet primer co vyzmizíkuje póry, zmatní pleť a prodlouží trvanlivost makeupu (záleží ovšem na typu makeupu, zatímco krémové mizí rychle, gelové a ty na báti vody si s ním rozumněji) aniž bych ho měla možnost vyzkoušet a našla dostatek recenzí na internetu, což se mi trochu vymstilo. Nemyslím, že je Black Egg primer špatný výrobek. V podstatě splňuje vše co slibuje, jen má "malou" vadu, na pleti mi vadí. Vám možná bude sedět a možná taky ne, každopádně bych před nákupem rozmyslela, jestli nejste zháčkani jako já. Tento primer bude sedět těm, co nemají extrémně citlivou pleť, ačkoliv ke cti mu slouží, že na mojí citlivé, dehydratované, pleti neudělal paseku. Neměla jsem při jeho používání alergickou reakci, žádné náhlé akné, ani zvýšené maštění pleti. Pokud máte chuť na primer tak tento není špatný ve své cenové kategorii, ale abych pravdu řekla, nejsem tak bohatá, abych si kupovala levné věci. Raději si příště našetřím na pořádný primer, který bude fungovat zároveň i jako péče. Jako třeba tento (indicie pro Ježíška) hyalurenový primer
Kde seženete: ebay (já brala u rubyruby76).
Cena: liší se dle prodejce

Summary: It took me a while to write review on SkinFood Black Egg Pore Primer because even thou its a product that didn't worked for me, it could be great product for somebody else. This primer is a good base for your makeup, it prolongs wearing time and provides mattified base for application, yet there is one big complain - it doesn't feel well on my skin. I haven´t had any allergic reaction whatsoever, yet compared to Korres primer or byTerry one I used before, it sits on the top of my skin like some kind of invisible smooth film all day long. Also you have to be careful with makeup application, sometimes when I used my fingers, makeup slipped away, application with stiffling brush was OK. As always Skinfood packaging is cute, it imitates egg shape because one of ingredients should be black egg (hence the name) aka thousand year egg with distinctive sulfurous odor. Scent of primer is just unified soft floral scent. Even thou this one didn't worked for me, maybe on your skin type ... Anyway next time I would rather invest in some primer with active ingrediences.